ÜNNEPI ZÁRÁS
szeptember 3., vasárnap | 14:00 óra | kulturális | Vác
Szeptember 3-án záródik nyári nagy kiállításunk a Kettőn áll a vásár…. .
A jelenkutatásra épülő kiállítás a váci búcsúkat, vásárokat, kirakodóvásárokat mutatja be, melyet egy rövid történeti áttekintéssel is kiegészítettünk.
Szeptember 3-án a kiállítás utolsó napját több programmal színesítjük:
Vasárnap a templomban két alkalommal ingyenes tárlatvezetést tartunk 14 órakor és 16 óra 30 perckor.
A gyerekeket, családokat a nap folyamán 13 órától folyamatos, a kiállításhoz kapcsolódó programokkal is várjuk, ahol lehetőség van arra, hogy mindenki egy saját készítésű vásárfiával térjen haza.
A zárónap kiemelt programja a 16 órakor kezdődő katalógus bemutató. A katalógust dr. Klamár Zoltán néprajzkutató mutatja be. A Csukovits Anita néprajzkutató által írt és szerkesztett kiadvány az Arcus gondozásában jelent meg, melyet a helyszínen megvásárolhatnak. Tárlatvezetést, múzeumpedagógiai foglalkozást folyamatosan vállalunk.
Bővebb információt megújult weboldalunkon talál.

F E L H Í V Á S
Kiállítás megrendezéséhez kérjük az Önök segítségét!
A váci Tragor Ignác Múzeum és a Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága közös kiállítása az 1956-os forradalom Pest megyei eseményeire emlékezik eredeti dokumentumok és a résztvevők visszaemlékezései alapján. A kiállítás a Hincz Gyula Gyűjtemény Időszaki Kiállítótermében (Vác, Káptalan u. 16. ) 2006. október végétől lesz látható.
Olyan dokumentumokat (röplapok, fotók, igazolványok, bírósági iratok…) és tárgyi emlékeket várunk, amelyek kapcsolatosak a forradalommal. Előre köszönjük azok segítségét, akik megosztják velünk emlékeiket, s vállalják,
hogy szóbeli visszaemlékezéseik digitálisan rögzítve megjelenjenek a kiállításban. Természetesen kérésre név nélkül is szívesen fogadunk tárgyakat, dokumetumokat.
Múzeumunk a Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága tagintézménye www.pmmi.hu
Rendezvényszervezo:Tragor Ignác Múzeum
Helyszín:Vác - Tragor Ignác Múzeum Március 15. tér 19.
Telefon:27 /500 - 750