 | A Hagyományok Háza kezdeményezésére, a Szabadtéri Néprajzi Múzeummal együttműködve, széles körű összefogással másodszor rendezik meg a Kárpát-medencei Táncházzenészek Találkozóját a legkiválóbb hazai és határon túli magyar és nemzetiségi zenekarok, szóló hangszeresek és énekesek közreműködésével. Az eseményre szeptember 5-6-án kerül sor 10 és 21 óra között a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban (Szentendrei Skanzen).
A találkozó nyílt napján a nagyközönség is részese lehet a több mint 40 éve működő táncházmozgalom zenekarai, hangszeres szólistái, énekesei közreműködésével létrejövő, egész napos zenés forgatagnak. Ezen a napon a régi épületek életre kelnek, szinte még a falak is muzsikálnak, hiszen 10 portán 20 meghívott zenekar és tanítványaik, idős mestereik, valamint énekesek zenélnek egész nap. A gazdag programkínálatot kézműves-foglalkozások, gyermek és családi programok, tánc- és énektanítás, hangszerkészítők bemutatója, hangszer- és zenészfotó-kiállítás, ismeretterjesztő előadások, borkóstolás, rendhagyó tárlatvezetések és az elmaradhatatlan vásártér teszi teljessé.
A találkozó nyílt napját az este 19 órakor kezdődő gálaműsor zárja, ahol a Magyar Állami Népi Együttes lép fel hagyományőrző zenész és énekes mesterekkel, a Skanzenben található amfiteátrum színpadán.
A találkozó tervezett programja:
Szeptember 5. szombat:
- 10 portán folyamatos programok, zenélés a résztvevő zenekarokkal és adatközlőkkel
- fotókiállítás
- hangszerkészítők bemutatója és vására
- rendhagyó tárlatvezetések
- kézműves-foglalkozások, gyermek- és családi programok
- szakmai kiadványok és kézműves termékek vására
- borudvar - borkostoló és -vásár
- egész nap tánctanítás a tánccsűrben
- 19 órakor gálaműsor a Magyar Állami Népi Együttes és hagyományőrző mesterek közreműködésével
Szeptember 6. vasárnap
Szakmai nap
Pap-sziget Kemping
A találkozó szakmai napján csak az előzetesen regisztrált jelentkezők vehetnek részt. Számukra zenei mesterkurzusokat, szakmai előadásokat, könyvbemutatót, szakmai kiadványok vásárát szerveznek.
Hagyományőrző vendégek:
Versendi Kovács József és zenekara Mohácsról
Horváth Elek (Vajdaszentivány) és Lunka Albert (Magyarpéterlaka) Felső-Maros mentéről
Tankó Dezső furulyás Gyimesközéplokról és Szántó Ferenc furulyás, prímás Magyarbecéről
Kádár Erzsébet Magyarszovátról és Tankó Eszter Gyimesfelsőlokról
A program szakmai felelőse: Árendás Péter
Az II. Kárpát-medencei Táncházzenészek Találkozója együttműködő partnerei:
Fonó Budai Zeneház, Hagyományok Háza, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszék, Magyar Hangszerkészítő Céhek és Egyesületek Szövetsége, Népművészeti Egyesületek Szövetsége, Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Táncház Egyesület,
továbbá a következő zenekarok:
Babra, Bekecs, Boglya,Békés Banda, Dűvő, Fokos, Fondor zenekar, Fonó zenekar, Heveder, Khamoro Budapest Band, Kolo, Magyar Tekerőzenekar, Muzsikás, Pálházi Bence bandája, Somos, Szalonna és bandája, Tükrös, Tázló, Üsztürü, Varjos, Varsányi, Zengő, Vujicsics
http://www.hagyomanyokhaza.hu/oldal/12107/
Forrás: https://www.facebook.com/events/991161497572139/ |
|
|